panorama panorama panorama 04-05.12.2010 2 x CACIB Wels / Rakousko

Nastal čas prosincový, kalamitní a sněhový, a tak přišla na řadu dlouho dopředu plánovaná dvojitá mezinárodní výstava v rakouském Welsu. Těchto výstav jsme se chtěli zúčastnit s naší importovanou fenkou „ Lili“ – Fantastic Melody vom Awarenring, aby ještě než bude „ v očekávání“ ( budeme ji v lednu krýt), prokázala své kvality i v trochu jiné konkurenci než bývá u nás.
Tak jako vždy, když něco takto důkladně plánuji, jsme se málem do Welsu z důvodu sněhové nadílky ani nedostali. Mimo to, že celý týden, u nás,vydatně sněžilo, ještě i celé páteční dopoledne nám ti nahoře sněhu hojně nadělili. ALE i přes to, bylo konečné Mirkovo rozhodnutí „jedeme“! Tak tedy je pátek , 16,00 hod., vyrážíme směr Brno, kde jsme měli zajištěné zázemí na noc ( moc děkujeme Pavle a Jakubovi Hršelovým ). V Olomouci zastavujeme na čerpací stanici koupit dálniční známku a jelikož mi nemůžeme mít nic až tak moc jednoduché: Mirek se po natankování a zakoupení známky vrací do vozu s poznámkou :“ Máme defekt !!!!!!!!!!!„ A to bylo prosím, 17,30 hod. pátek odpoledne ! Po několikaminutovém telefonním hovoru a Pavlou, jsme dostali kontakt na pneuservisy, jeden měl mít non-stop provoz a druhý do 18,00hod. A jak jinak, non-stop už dávno non-stop nebyl a tak druhý servis musel být naší záchranou. Následoval telefonní hovor:
„ Dobrý den, máme defekt na voze a potřebujeme nutně vaše služby. Jen nám nesmíte zavřít!“
Paní na druhé straně nám nahlásila adresu a po zadání do navigace, ta ukazovala čas dojezdu 17,55 hod..
Opět telefonuji :
„ Dobrý den, před chvílí jsem Vám volala. Měli bychom dorazit cca 17,55 hod., počkáte na nás ? „
Odpověď :
„ Tak přijeďte, je nám to jasné !“
Tímto bych chtěla poděkovat paní majitelce pneuservisu RAL Olomouc, za pomoc a ochotu!
Defekt nám bravurně opravila samotná paní majitelka a to s takovým grifem a šarmem, že na tuto „ nemilou komplikaci „ bude asi ještě dlouho Mirek s úsměvem na tváři vzpomínat.Takže ještě jednou : MOC DÍKY !!!:-)


Neštěstí zažehnáno a mi mohli pokračovat v jízdě směr Brno, kam jsme dorazili kolem 20,00 hod. Pavla s Jakubem i Baxíkem nás již čekali s naprosto perfektní večeří v podobě pštrosích steaků, mňam ! Kafíčko a povídání jsme kolem večerní jedenácté hodiny museli ukončit, neboť jsme věděli, že budeme vstávat hodně brzy.
Z Brna vyjíždíme 3,30 hod., z důvodu jistoty volíme změnu plánu a nepojedeme po naší dálnici, ale rovnou z Brna míříme do Rakouska směr Vídeň, Linz a Wels.
panorama panorama panorama

U hranic na nás čekala taková mlha, že by se dala krájet. Nicméně jelo se až do Welsu krásně ( rakouská dálnice dostali od nás za : 1! ). A tak okolo deváté hodiny dorážíme do Welsu a zastavujeme se na konci kolony , asi tak 1,2 km před vstupní branou výstaviště Messe Wels. A jelikož začátek posuzování měl propuknout v deset hodin, malými červenými pinči, byl kolem 9,45 hod. již Kuba ( stejně jako mi ) dosti nervózní! Nakonec musel bafnout všechny potřebné papíry a vyběhnout z auta zařídit vše potřebné. Já s Mirkem jsme se nakonec dostali na to vytužené parkoviště, já bafla hafana a hafindu , Mirek všechno potřebné zázemí a upalovali jsme směrem hala č. 8 , kruh č. 16! Doběhli jsme , těsně, za pět minut deset( a to za námi v  koloně byla ještě hezká řada značně nervózních vystavovatelů ).
rozhodci Sobotní rozhodčí Bierwolf Hans / A – vzbuzoval svým přístupem u mnohých vystavujících pinčů jisté obavy ( pan rozhodčí byl dle mého vůči psům dosti rázný- hlavně při měření a kontrole chrupu, a tak to mohlo některým činit problémy ). Posuzování plynule odsýpalo a kolem dvanácté jsme byli všichni pinči hotoví. Z českých zástupců byli za trpaslíky : Kuba + Baxík, Lucka + Gabriel ( nedorazili : Adonis , Albi Alba - škoda ). Za němce: mi s Lili a Terka + Doby. K vidění byla hezká řádka pinčů jak z Čech, Německa, Rakouska, Norska, Ruska a Itálie. Myslím, že se bylo opravdu na co dívat. V každém z pavilonů bylo také dosti stánků a prodejců všeho možného i nemožného , co si srdce majitele může jen představit. A stejně jako většina z nás, ani já jsem neodolala. Na výstavě jsem se plánovaně potkala s Wernerem a Reginou Kietabl- chovateli naší fenky Lili. Marnit Spör, majitelkou chovné stanice vom Camp Achensee - majitelkou a chovatelkou Drymovy dcery Caramel vom Camp Achensee, také s velmi nadějnou mladou handlerkou Hellen Wohak, a spostou dalších fajn lidí, kteří milují plemeno pinč, stejně jako já.
panorama panorama panorama panorama

Jelikož znám všechny chovky, z kterých pocházeli vystavovaní„ němci „, zaměřila jsem svou pozornost na MLHP a myslím, že ještě dlouho budu mít téma k  přemýšlení. Dle mého bylo plemeno MLHP zastoupeno hojně, ale „ každý pes , jiná ves ! „Velké výškové rozdíly, o tělesné konstituci ani nemluvě, pohyb ( no škoda, že jsem s sebou nevzala kameru ! ), tvary hlav , u stojatých uší to byl také velký rozdíl ve velikosti a nasazení uší. Potvrdilo se mi, že M3 nikdo prostě neřeší (i pes o kterém vím, že mu M3 chybí, vyšel z kruhu jako plnochrupý), a tak pokud se mi nějaký pejsek líbil, tak mimo dotaz, zda má kompletní chrup, byla i akce z mé strany neodkladná, a jala jsem se informaci ověřit na vlastní oči. A tak z MLHP mám velmi smíšené pocity a u některých NP mě už vlastně ani nepřekvapila nevyrovnanost povah- VELKÁ škoda! Jakmile tedy skončilo sobotní vystavování, ještě jsem si poklábosila a pomalu jsme se balili na cestu do pensionu Inge, kde jsme měli rezervaci na ubytování. Velká , ale opravdu velká pochvala: super personál, výtečná kuchyně, profesionální přístup a ubytování jako ze škatulky. Ani hafani nebyli žádný porblém a tak mohu jen vřele doporučit: >>>www.pensioninge.cz<<<
panorama panorama panorama panorama
Večer ještě krátká procházka, bylo kolem -16°C, takže opravdu jen krátká a hajdy do hajan. Vstávalo se v neděli 6,30hod., abychom dorazili do Welsu kolem osmé hodiny a měli dosti velkou časovou rezervu na kolonu u vstupu. Nakonec jsme, k našemu údivu, plynule dojeli až na výstavištěJ, ale přijet tak o cca 15 minut později, zase stojíme a popojíždíme. Klasika, vyzvednout katalog a hurá ke kruhu, v zápětí po nás doráží Lucka a po pár minutách i Terka, jsme kompletní .
panorama V neděli měl na pořadu dne pinče rozhodčí : Theissen- Krosse Ernst/ D
( mnozí si jstě vzpomenou, pískal u nás ISPU show 2007 Mladá Boleslav - a taky to byl nářez !U tohoto rozhodčího se výborné jen tak nedávají a tím je znám. ) A stejně jako tenkrát, to bylo i zde velmi pečlivé posuzování jak staticky, tak v pohybu. Psy obcházel ze všech stran, prohmatával a u mnohých i měřil . Ke psu se nesmělo kleknout ani dřepnout, jen max. přidržet ocásek! Napjatá atmosféra byla všudypřítomná. Kolem 13,00 hod. přišla řada na nás : já + Lili – velice si vážím vyslovené pochvaly na vrub Lili, velmi kladně byl hodnocen Lilinčin pohyb, její horní linie a krásný hřbet. V posudku byla vytknuta její slabší spodní čelist, ale i toto hodnocení je pravdou. Jen pro zajímavost : z 16 MLHP a 9 NP , byla 10 x zadána známka VD a 1x známka výborná bez titulu ! Ještě jsem si počkala i na ostatní „ němce „ , jak dopadnou a dohodla se s Luckou ( protože ta čekala až do konce ), zda by mi vyzvedla poháry za CACIBy ( ta delegovala Terku, takže děkuji), jelikož mi jsme měli před sebou ještě lán cesty ku domovu .panorama panorama
panorama panorama
panorama panorama

Německý pinčTřídaBarvaSobotaNeděle
Extra Happy Harmony Starpsi/ tř. mladýchsrV1, JBV1,JB
Rattenjäger Karat 24psi/ tř. šampionůsrV1, CACAV1, CACA
Rattenjäger Quizzical Quattrofeny/ tř. mladýchsrV1, JB-
Fantastic Melody vom Awarenringfeny/ tř. šampionůsrV1, CACA, CACIBV1, CACA, CACIB
Nestor vom Awarenringpsi/ tř. mladýchč/p-VD2
V-Akito Graf von Burg Wildensteinpsi/ tř. mladýchč/p-VD1
Xerces vom Camp Achenseepsi/ tř. otevřenáč/pV1, CACA, CACIB, BOBVD2
Umbro von Burg Wildensteinpsi/ tř. otevřenáč/pV2, r. CACA, r. CACIBV1, CACA, CACIB, BOB
V- Assja Gräfin von Burg-Wildensteinfeny/* tř.mladýchč/pV1, JBV1, JB
Dark Angels Keyla Celtic Secretfeny/ tř. mezitřídač/pV- bez tituluVD1
Caramel vom Camp Achenseefeny/ tř. otevřenáč/pV1, CACA,
r. CACIB
-
>>>Fotogalerie : 2 x CACIB WELS /A<<<