22-23.05.2010 2 x CACIB Komárom/ Hungary
Komárom Komárom Komárom

Je sobota 22.5.2010 3 hod. ráno, a mi vyjíždíme na plánovanou cestu, směr Maďarsko.
Snad jsem nabalila vše potřebné a na nic nezapoměla!Mirek řídí, já na místě spolujezdce a ANO- i Lili je přítomna a vzorně leží ve svém pelíšku v zavazadlovém prostoru,"UF" , jsme kompletní. Pokud jsem zapoměla něco jiného, tak to zvládnem , a budem improvizovat.
Cesta plynula jak po másle, a před osmou hodinou jsme byli na místě určení:Komárno SK/ Komárom HU
Jakub Jakub Jakub
Po přejezdu, přes krásný hraniční most, jsme se ocitli v zemi, nezemi , kde se za celosvětově jedinný uznávaný jazyk považovala SAMOZDŘJMĚ : MAĎRŠTINA.
Po té, co jsme se kolonou dosunuli(což není ani u našich výstav žádnou vyjímkou) ke vstupní bráně pevnosti MONOSTORI ERÖD (úžasné místo , z jehož historického dechu a kouzelného prostředí, jsem byla naprosto unešena), jsem spustila okénko a u vstupu se snažila, anglicky, zjistit-jak a co. Byla jsem usazena projevem, který jsem pravda očekávala, ale realita byla krutější. Ač byly mé snahy sebevětší, tak i já, stejně jako ostatní z naší výpravy, jsme pocítili a bylo nám jasné, že je to vlastně náš problém, že neovládáme tak úžasný jazyk: maďarštinu!
Nakonec jsme se i mi probojovali do " překrásného " areálu výstaviště.
Komárom Komárom Komárom
Velká parkoviště v těsné blízkosti výstavních kruhů, jenž byly prostorné a vzorně upraveny, velké stany poskytující dostatek prostoru pro všechny vystavovatele. Všude dokola travnaté prostory na venčení. Co víc si může vystavovatel přát?!V kruhu jsme již byli očekáváni zbytkem naší české výpravy:
-Pavla + Jakub s Baxíkem
-Klára + Jarda s Jetíkem
-Jana s Woodym a Keníkem
-Lucka s Gabrielem
Komárom Komárom Komárom
Bylo rozbito ležení, honé velikosti naší výpravy a plni očekávání jsme se stali součástí výstavního ceremoniálu, kdy po krátkém projevu v maďarštině, všichni (opakuji , všichni) povstali a byla odehrána MAĎARSKÁ HYMNA (jaká to národní hrdost).
Komárom Komárom Komárom Komárom

Tímto byla výstav zahájena. Jako první přiškli na řadu NP, rozhodčí pan Dr. Milivoje Urosevic/SRB
-Jet Set Black Bohemia- V1, CAC, CACIB (kitüno, CACOŠ, CACIBOŠ)
-Fantastic Melody vom Awarenring- V1, CAC, CACIB , BOB (kitüno, CACOŠ, CACIBOŠ)
O BOB-íka jsme si dali společné kolečko s výsledkem : Lili -BOB
Komárom Komárom Komárom
Komárom Komárom

No a jelikož před malýma byly na řadě Dobrmani/ až na pár českých vyjímek, všichni nakupírovaní a klidně i s vylepenýma ušima), rozpoutala se v kruhu č. 11 naprostá divočina( přehršel maďarského temperamentu spolu s double-handlingem ). Řev v kruhu, okolo kruhu. Balóny ,od velikosti tenisáku, přes kopací, až po super veké gumáky,lítali ve všech směrech, všemi rychlostmi.
Mi jsme však zachovali naprostý klid , a nikterak jsme se nenechali vykolejit, proto jsme se na ty přehršel temperamentní maďarské vystavovatele posilnili:-)
Probrali jsme jednotlivé zážitky u vstupní brány, prošmějdili stánky.A okolo 12-té hodiny se začaly posuzovat MLHP.
Komárom Komárom Komárom

- jako první šel na řadu Gabriel spolu s Luckou : Gabriel vom Camp Achensee - V2
- druhá Jana s Woodym : Eragon Pískovec - VD
- nakonec Pavla s Baxíkem : Baxi Pískovec - V1, CAC, CACIB
Po posouzení se ženská část vydala do výstavní kanceláře k zápisu výsledků do rodokmenů a naše drahé polovičky měly za úkol sbalit ležení a vše přemístit na nedaleké návrší, kde byla plánována klubová výstava, maďarského klubu chovatelů kníračů a pinčů.Tuto výstavu soudcovala slovenská rozhodčí (bývalá chovatelka a poradce chovu pinčů na Slovensku), paní Gabriela Ridarčíková.
Naše česká výprava, stejně jako ta polská,byla velice mile přivítána slovy samotného předsedy klubu p. Pettkó Csabou, a to i s zajištěným překladem.
A jelikož náš pobyt na slunci již hraničil se zdravým rozumem, byli někteří z nás nuceni přistoupit k náhradnímu řešení !
Komárom Komárom Komárom

Někteří tedy zvolili zastínění již skoro přehřátého mozku, a jiní:-) na to šli s humorem, a tak vznikla :
Jakubova teorie mimo výstavního použití titulu: Cácibóš
Kdo byl, tak ví, a kdo ne ?
Tak ten bude muset jet příští rok!
Komárom Komárom Komárom Komárom
Komárom Komárom Komárom

výsledky klubové výstavy :
Gabriel vom Camp Achensee - V1, CAJC, klub. vít. mladých, BOB
Eragon Pískovec - V2
Baxi Pískovec - V1, CAC
Jet Set Black Bohemia - V1, CAC
Fantastic Melody vom Awarenring - V1, CAC, Klub. vítěz
Pro sobotu jsme měli splněno, a tak jsme si sbalili " saky , paky " a vydali se ubytovat do penzionů. po cca 1,5 hodinovém oddechu následovala společná večeře v restauraci " Litovel". A co se tedy musí maďarům nechat, kuchaři jsou par excellence! Při bujarém hodokvasu se prořekl Jarda, že v týdnu slavil narozeniny.
Komárom Komárom Komárom Komárom
Komárom Komárom Komárom Komárom Komárom

Takže se zapíjela jak úroda cácošů a cácibóšů, tak i Jardovo zdraví. Jediné, co nám znepříjemňovalo život, byly roje komárů, kteří jisto jistě celý den čekali pod naším stolem, až dorazíme s přísunem čerstvé krve. Nevím jak ostatní,ale já se škrabkám ještě dnes . Takto skončilo naše celodenní sobotní klání: udolali jsme pinčaře Maďary, komáry, ale večer padli únavou.
Komárom Komárom Komárom

V neděli ráno nás probudil zpěv ptáčků jarabáčků a sluníčko, které už ráno vyhnalo teploty nad 20°C. Po rychlém přesunu na výstaviště a zaujmutí strategické pozice pod stanem (poučeni ze soboty), se muselo začít jak jinak, než snídaní v trávě.
Jakub Jakub Jakub Jakub

U této příležitosti, se zrodil zcela nečekaně další, již druhý Jakubův pokřik:
"No jejda cácoš",
Jakub Jakub

Po té následovala Jakubova otázka směrem na Mirka:"Jak to, že to tobě nic nedělá?!"
Jenže on Jakub nevěděl, že Mirek maďarské feferonky RÁD:-)
Pinčaři byli všichni plánováni do jednoho společného kruhu a jako rozhodčí byl vypsán sám předseda Maďarského klubu chovatelů kníračů a pinčů( velice příjemný pán) Pettkó Csaba. Pan rozhodčí" sundal sako, vyhrnul rukávy" a jal se posuzování.Šlo to jedna,dvě a bylo hotovo!
Komárom Komárom Komárom
Komárom Komárom

S výsledkem:
Jet Set Black Bohemia - V1, CAC, CACIB
Fantastic Melody vom Awarenring - V1, CAC, CACIB, BOB
Gabriel vom Camp Achensee - V1 CAJC, nej. mladý, BOB
Eragon Pískovec - V2, res. CAC
Baxi Pískovec - V1, CAC, res. CACIB
Byl také vypozorován Lucčin nový předvýstavní obřad, který od této neděle bude Lucka vykonávat před každou další Gabrielovou výstavou.
A to:během několika málo minut, si výstavní halenku potřísnit jak taveným sýrem, tak jogurtovým mlékem. Máme to vyzkoušemé, Gabriel souhlasí( aby taky né, když pomáhal svědomitě s úklidem) a na nedělním výsledku to bylo jednoznačně znát. Jó, když se daří, tak se daří.
Komárom Komárom Komárom Komárom

Celé naše maďarské výstavní víkendové klání bylo završeno získáním 3 titulů: HUNGÁRIA CHAMPION
-pro : Baxíka, Jet Seta a Lili.
A co na závěr :
Bylo to moc fajn, uteklo to a máme na co vzpomínat !
Komárom Komárom

>>>Fotogalerie : výstavy Komárom /HU<<<