22-25.07.2010 4 SUMMER NIGHT SHOWS SPLIT/ Chorvatsko
chorvatsko
Naše cesta ze severu , na sluncem vyhřáté břehy Dalmácie

Celé plánování Naší výpravy započalo začátkem roku, kdy jsem si spolu s Klárou ( majitelkou NP-"Jetíka") začala dopisovat ve smyslu:" Hele co jsem našla, a co na to říkáš ? " Netrvalo to ani moc dlouhou a přišla mi odpověď , v kterou jsem ve skrytu doufala: "Tak jedem?!"
Protože samotného Mirka bych asi tak daleko a ještě k tomu k moři nedostala, bylo to přesně to pravé , co jsem potřebovala.
Proběhlo standartní vyřizování jak výstavních , tak ubytovacích formalit, jelikož ani jedno jsme nechtěli řešit až na místě.
Termín odjezdu se pomalu blížil, až to nastalo! :-)
Bylo pondělí 19.7., 18,00 hod. a mi se vydali k Brnu, kde byl naplánován náš nástup do Haškovic vozu !!!AVŠAK, už jsme měli Brno v dohledu a mě zvoní telefón, zvedá ho Mirek. Po chvilce mračení a hovoru z druhé strany Mirek vyslovil to slovo : " SAKRA"! Haškovic " Lagunka " si to celé zřejmě rozmyslela a na 130km z Prahy prostě poskočila, nadskočila a bylo " vymalováno"! Ať se Jarda snažil co mu síly stačily, Laguna prostě do Chorvatska jet nechtěla. A jelikož Haškovi vlastní ještě jeden velký klimatizací vybavený vůz ( což byl také důvod, proč jsme nejeli naším Seatkem - bez klimatizace bychom v nejlepším dorazili jako čerstvě upečené muffiny - což nepřicházelo pro tak dalekou cestu v úvahu) . Začalo nouzové přikročení k plánu:
" Čest francouzským vozům značky Citroën Xsara Picasso!, " Ať bůh žehná těmto vozům"!!!!!

Split Split Split
Já, Mirek a Lilinka jsme byli tedy okolnostmi přinuceni hledat si okolo 20,00 hod. někde v Brně zázemí , kde bychom přečkali dobu, než Jarda zajistí bezpečné umístnění neposlušné Laguny a podstoupí cestu na zpět do Prahy pro druhý vůz. A jelikož jsme " pinčaři" asi všichni tak trochu lidi střelení, musím ještě jenou i touto cestou poděkovat Jakubovi. ZA TO, že ani nemrkl okem a už si to pro nás frčel na místo našeho brněnského vyložení, aby nás i všechny naše propriety ( a , že jich nebylo málo) hezky naložil a odvezl si nás k sobě do bytečku. Takže , jak je patrné, byla tímto naše cesta ku městečku Ruksamen o jeden den posunuta. V brzkých ranních hodinách cca v 5,00 hod. , dorazili Haškovi na druhý pokus do Brna. Jelikož se musela ještě nechat naplnit Xsařina klimatizace( což měl Jarda taky již vytelefonované), přišel čas na snídani na nedaleké benzince, u které jsme všichni probrali události z předcházejícího dne. Klimatizace byla naplněna a NAŠE VÝPRAVA tedy odstartovala z Brna 20.7.2010 okolo 8,30 hod.. Stále jsme měli dost času, vzhledem k tomu, že první z výstav začíná až ve čtvrtek 22.7., a to i s plánovanou psí aklimatizací. Cesta dlouhá 1106 km ( jelo se přes Rakousko, Slovinsko) probíhala jako po másle, ony chorvatské dálnice jsou pro české řidiče úplný balzám. Kvalita jak dálnic, tak i četnost a provedení odpočívadel je s těmi našimi naprosto nesrovnatelná. Celou cestu si bylo o čem povídat, či pouhé pozorování přírodních " panoramat" stálo za to . Jarda řídil, Mirek jako bavitel spolujezdec a já s Klárou v zadu spolu s hlavními hrdiny naší výpravy Jetem a Lilčou. Sypalo to 18,45 hod. a mi stáli před cedulí kemp Daniel, dle navigace : " právě jste dorazili na místo určení " !
Split Split Split Split
Po té, co jsme všichni opustili naše vozidlo, mě ohromil strašný rachot, a bylo mi hned jasné přirovnání : " Cikády řvou jako krávy !" Opravdu je to ve srovnání s naším švitořením vrabčáčků a sýkorek nesrovnatelný rachot. Provedli jsme zápis a přebrání chatičky. A po té muselo dojít ze strany nás středoevropských suchozemců k neodkladnému vstupu do moře, načež jsem já při své první návštěvě mořských vod , mohla prohlásit :" To moře je fakt slaný jako živice"!. Ku podivu oba hafani se bez jakýchkoliv okolků vrhli do vody, a plavali jedna báseň.I Mirek, který před odjezdem prohlásil, že do moře nevleze, smočil a byl nadšen:-). Po večeři jsme všichni padli do hajan a ráno byli probuzeni čím jiným, než " řevem" cikád. Jelikož byl kemp umístěn přímo na pobřeží moře , ponořen do chládku borovicového lesíka, byl téměř všude u chatky krásný stínek. Avšak také dostatek místa v korunách stromů (dle hlasitosti) snad pro tisíce malých okřídlených " potvor"- řvoucích cikád. Celé středeční dopoledne jsme přečkali ve stínku, pak pár hodin u moře, kde jsme se jak se na středoevropany patří , hezky připekli. Hafani řádili ve vodě, jakoby jim mezi drápky začaly růst plovací blány. Po krátkém odpočinku následovala prohlídka městečka Omiš a menší nákupy, především rozličných lahodných potravin a tekutin. Po té večerní posezení u chatičky s hrou karetního karbanu za neustálého , jak jinak, než :" řevu" cikád.
Split Split Split Split

Split Split
Split
22.07.2010 - čtvrtek
U snídaně jsme probrali strategii na první výstavní den a psům naordinovali úsporný režim, jelikož nás k večeru čekala 44 km cesta z kempu na výstaviště a klasické výstavní dění. Na výstaviště : fotbalové hřiště v městečku Dugopolje, jsme trefili bez jakých kolvek komplikací. Hafani zůstali spolu s Jardou v klimatizované Xsaře , Mirek se vydal rozbít výstavní ležení na stinném místě v prostoru fotbalového stadionu a na mě spolu s Klárou zůstalo zajišťování formalit: vstupní listy jsme měli jen v podobě emailu, jelikož žádné jiné jsme nedostali (ale jak jsme posléze zjistili, nebyli jsme zdaleka jediní) a tak jsme si vystáli nejdříve řadu se vstupními listy na jejímž konci jsme dostali každá po jedné složce se 4 čísly na všechny výstavní dny plus katalog na čtvrteční národku a po té následovalo téměř 45 minutové čekání na vstupní veterinární přejímku. Což bylo dosti náročné, protože i přes 18,00 hod. se teplota ve stínu pohybovala okolo 37°C, a o rozpálením betónu ani nemluvě. I toto odhodlaní vystavovatelé statečně přečkali. Celý prostor hřiště měl téměř dokonalý golfový sestřih, který byl ještě před vpuštěním vystavovatelů na plochu, dostatečně zkropen chladivou vodou. Hřiště bylo lemováno odolnou umělou trávou, a poskytovalo dostatek prostoru pro 1500 psů a jejich zázemí.V 19,00 hod. bylo již celé prostranství zahaleno do příjemného stínu. Stadionem bylo slyšet snad jazyky ze všech koutů světa : CZ, PL, I, FR, RU, HR, SLO, SR, BE, NED ......
19,45 hod. slavnostní zahájení , na jehož začátku nám byl zatančen chorvatský národní krojovaný tanec následován projevem předsedy výstavy a představením všech 17 rozhodčích. No a po té : " šupky hupky"- rovnou propuklo posuzování v 17 výstavních kruzích. Ve čtvrtek byli pinči posuzováni rakouskou rozhodčí paní Phyllis Poduschka - Aigner. Paní rozhodčí si chtěla sama u každého pejska zkontrolovat zuby , po té ho ručně podrobně prohmatala od čumáčku až po špičku ocasu. Jako první šel na řadu Jetík spolu s Klárkou. Pak jsem šla na řadu já s Lili.
Jet Set Black Bohemia - V1, CAC
Fantastic Melody vom Awarenring- V1, CAC, BOB

Takže, pro čtvrtek jsme měli splněno:-)!!!!, a následovalo balení a návrat do kempu. Klidná večeře a hajdy do hajan.
Split Split Split Split

Split Split
Split
23.07.2010 - pátek
Tak první národní výstavní klání máme za sebou a dnes nás čeká klání mezinárodní. Dopoledne jsme si vzájemně ve stínu chatky pohlídali hafany a na střídačku si zašli zaplavat do moře, jelikož sluníčko bylo obzvláště vypečené a mi chtěli hafany před sluneční výhní ochránit. Během čekání na oběd si Mirek krátil chvíli navazováním kontaktu s kolonií mravenců, jenž měla sídlo hned na skále u chatky. :-) Po obědě jsme šli psy ovlažit do sprch vlažnou vodou , dali si kafe a pomalu začali dávat dohromady vše potřebné pro výstavu. Do areálu jsme vyjeli o něco později, abychom se vyhnuli frontám ( jelikož jsme všechno papírování zvládli ve čtvrtek). Parkování i vstup na stadion proběhl zcela hladce. Dnes jsme šli na řadu až po - Černých ruských teriérech, Opičích pinčích, a malých. Rozhodčím pro tento den nám byl rumunský Cristian Stefanescu. Jakmile šli malí na řadu, dostal do ruky fotoaparát Mirek a já se šla převléknout. Pan rozhodčí zkontroloval zuby, zeptal se na věk, nechal oběhnout jedno kolečko, pak úhlopříčně a nakonec do postoje. A bylo hotovo.
Jet Set Black Bohemia - V1, CAC, CACIB
Fantastic Melody vom Awarenring- V1, CAC, CACIB, BOB

Hurá, hurá - máme za sebou i prvního "Cáciboše". Na oslavu přinesl Mirek vzorky ochuceného , zdejšími lidmi oblíbeného moku, Rakie a po přípitku se mohlo balit. Zpět do kempu jsme dorazili těsně před půlnocí a po večeři a krátkém posezení se šlo kolem 3,00 hod. v sobotu ráno do hajan.
Split Split Split Split

Split Split
Split
24.07.2010 - sobota
Sobota ráno, cca 10 hod. a mi vstáváme. Jelikož byli včera psi bez moře, dnes jsme se s nimi k vodě vypravili a pořídili pár fotek a Jarda i video. U vody jsme strávili 3 hodiny, potom sprcha , abychom smyli sůl, která byla po oschnutí znatelná na hafaním kožichu. V dnešní den měl přípravu oběda na starost Jarda a podobě bramboráků. Když pohoda, tak proč si neusmažit pochoutku. Já jsem naškrábala brambory , Klárka oloupala česnek a nakrájela cibuli a dál bylo vše v Jardově režii.Po obědní siestě se zahřmělo, zvedl se vítr, který začal zvedat mořské vlny až do výše 3 metrů. Byla to úžasná podívaná, ze které máme nádherné fotky. Nicméně se blížila 17,00hodina a mi se začali chystat na třetí klání. Tentokráte jsme šli na řadu jako první a na povel to měl v kruhu č. 11 gruzinský rozhodčí George Schogel. Všechno šlo jako po másle s výsledkem :
Jet Set Black Bohemia - V1, CAC, CACIB
Fantastic Melody vom Awarenring- V1, CAC, CACIB, BOB

To znamená, ještě zítra chorvatský rozhodčí a pokud by to dobře dopadlo, mohli bychom jásat :" Hurá, hurá" a hrdě prohlásit: " Máme ho "!
Po návratu ze stadionu do kempu jsme opět ve večerním chládku poseděli a pak do hajan.
Split Split Split Split

Split Split
Split
25.07.2010 - neděle
Máme před sebou poslední boj s domácím rozhodčím Mladenem Ercegovičem. Ráno jsme vstali o něco dříve a po snídani jsme nechali Jardovi na starost hafany a přípravu oběda ( když mu to minule tak šlo:-)) )- " děkujeme "!Spolu s Klárou jsme se já a Mirek vydali do cca 5 km vzdáleného městečka Omiš, na nákupy dárků do malebných uliček a tržišť. Omiš je město kde se do Jaderského moře vlévá řeka Cetina. Po nákupech a návratu nás Jarda vítal s již hotovou krmí. Následovala volná odpolední odpočinková zábava, jelikož byla před námi poslední mezinárodní výstava , a chěli jsme vydržet až na závěrečné soutěže , tak se spíše odpočívalo. Celá neděle byla dosti větrná, teploty klesly na 18°C , což byla nejen pro místní obyvatele zima. Dosti nízké teploty a sylný vítr, tak to byl ve zkratce stručný popis mezinárodní neděle. I našim psům byla zima a tak každý vyfasoval do přepravky po jedné dece, aby se zahřál Jarda s Mirkem na to šli od lesa:-), a tak dali dohromady kuny a kuňátka, ve stánku koupili láhev Rakie a jali se společně zahřívat. Asi bych se hezky smála, kdyby mi někdo před odjezdem řekl, že v tom dalekém teplém kraji budu mrznout. Ale konec dobrý , všechno dobré! I panu chorvatovi jsme se líbili a tak to dopadlo s výsledkem:
Jet Set Black Bohemia - V1, CAC, CACIB
Fantastic Melody vom Awarenring- V1, CAC, CACIB, BOB

Hurá, hurá, hurá - jsme chorvatští šampioni!!!! " Ejchuchu, jochuchu povedlo se !!!!
Split Split Split Split Split

A co na závěr :toto naše malé jaderské dobrodružství máme už za sebou, zvládli jsme to mi ( posádka vozu Xsara), i zbytek mé rodiny u nás doma. Bylo to fain, poprvé jsem zažila moře, domů jsme dovezli dva chorvatské šampiony. A už přemýšlím , co vymyslím na příště :-) moře moře

>>>Fotogalerie : 4 Summer night show Split /CRO<<<