25-26.09.2010     2 x BRNO

klubovka
25.09.2010- Klubová výstava Brno- Komárov

Sobotní ( naštěstí slunná) klubová výstava se konala na pozemku kynologické organizace Brno- Komárov, parkově sestřižená prostorná travnatá plocha na které se vyjímal výstavní kruh obložený jak poháry, tak dary od sponzorů. Po příjezdu do areálu a vstupní veterinární kontrole jsme rozložili své výstavní ležení a vzaly holky na malé proběhání. Postupně přijížděli další vystavvovatelé a tak v 9,00 hod. jsme již byli komplet a mohlo se začít.
Rozhodčí na tuto akci byla : p. Božena Ovesná
- kdo vystavuje, tak zná. A pro ostatní: je to starší paní, které není plemeno zcela cizí a její přístup ke psům v kruhu by mohl být dáván mnohým rozhodčím vzorem.
Jelikož jsem na akci byla nejen jako vystavovatel, ale také / což mne těší daleko více / jako chovatel , tak jsem měla pár dalších "želízek v ohni".

Bettka- fenku jsem na akci nahlašovala , řekla bych "za pět minut dvanáct", a za vstřícnost ještě jednou děkuji organizátorům. Jsem ráda a děkuji rodině Kyselých, že fenku na výstavě odprezentovali a na poprvé statečně zjistili, co taková výstava obnáší. Bettka je živé stříbro, co se povahy týče, není bázlivá a ani se nevyhýbá kontaktu s cizými lidmi, je komunikatyvní. Chrup i skus, co se mi podařilo zkontrolovat, je kompletní, tmavé oko, uši i ocas OK . I kostra a úhlení je dobré. Vzhledem k věku a nezdolnému temperamentu je i kondice v pořádku, avšak do budoucna by bylo třeba zapracoat na osvalení. Celé dění v kruhu bylo pro Bettku i jejího handlera novou zkušeností a námětem do budoucna pro zlepšení.
Manželům Kyselým děkuji za účast a prezentaci chovu.

dort dort dort

California´s Afra- Afrunka a její majitelka Marie Marková byly také na takovéto akci poprvé. Afra je dcera našeho Dryma a polské fenky Cecylie Kalong, a tak nějak vyplynulo ze situace, že jsem pomohla Marii k jejímu importu k nám:-). Fenka je celkově mohutnější kostry, správného rámce, dobrý ocas i tmavé oko. Dobrá kondice, jen ucho by mělo býti lépe kopeno. Také ještě jednou chci poděkovat za překrásný dort ( mimochodem i velice dobrý - dostal i Drymeček ), který jsem od Marie a Afrunky vezla domů pro Drymečka.
Děkuji :-)

dort dort dort

Chanellka- Radka společně s Chanellkou tvoří sehranou dvojici a jsou to sluníčka . Fenečka je velmi nadějná a výstavní dění pro ni již není nic nového. Radku doprovázely na výstavu i její dvě dcery, které se do sytosti vyřádily spolu s Ilonkou .

dort dort dort

Kara- pro Ilonku a Karu to byla první velká výstava a první vystavování s konkurencí. Obě doma poctivě trénovaly a myslím, že to bylo i znát:-). Na fenku se přijela podívat i její chovatelka Alena a tak bylo nafoceno , prohmatáno. Kaře chybí už jen 1x M3, která se určitě již brzy vyklube a budeme kompletní.Ilonka zvládla i předvedení na stole, měření i samotné předvedení v kruhu. A udělaly mámě chovatelce i vystavovatelce radost.( děkuji za pomoc s oběma holkama Katce):-)

dort dort dort

Této výstavy se také zúčastnili dvě Drymova vnoučata: Zachary a Zaphiria Ohnivá záře. Oba " pupíci" s štěněcí suverenitou propluli posouzením a byla to radost koukat na pinčí dorost a zkoumat po kom, co zdědili ( hlavu po tatínkovi, kostru po dědečkovi, temperament po mámě ....) Na závěr bylo nachystáno losování drobných cen od sponzora, jenž bylo vymyšleno tak, aby se opravdu dostalo na každého účastníka výstavy. Myslím, že to byl dobrý nápad. Po té následovalo focení jednotlyvých vítězů a jak jinak hromadné foto účastníků.
Málem bych zapoměla na další novinku , jíž bylo dobrovolné vstupné v podobě domácích dobrot, ať sladkých či slaných chutí. Opět bravo organizátorům za bezva nápad pro zpestření .
dort dort

Byla jsem, viděla jsem, ochutnala jsem, pobavila jsem se a bylo mi fain !:-)26.09.2010- 19. Moravskoslezská národní výstava psů Brno

V neděli ráno jsme vstávali do " uplakaného " Brna . Vzhledem k tomu, že se výstava konala v hale, řešila jsem jen postup jak se dostat do haly co nejméně promočená. Pro hafindy jsem vyfasovala od Pavly ručník ( moc díky ). Celá výstava se tedy odehrávala v hale D a vzhledem k počasí byla sem přesunuta i všechna plemena pro nějž byly nachystány venkovní kruhy. A tak se hala nafoukla a byla abnormálně napěchovaná vystavovately, o možných návštěvnících nemluvě. Plná hala jak zmoklých lidí a psů, hlava na hlavě, úličky původně pro diváky komplet obsazeny - padáda !!
Ale i přes to, jsme si našli " klidný pinčí kout ", kde jsme rozložili naše ležení. Holky byly osušeny, v přepravce se zavrtaly do dek a bylo jim fain. Před námi bylo cca 40 kníračů všech velikostí a barev. Posuzovala p. Vodrážková - což je specialistka právě pro plemeno knírač.
Čas plynul a první šli na řadu " němci" :
Chanellka - neměla prostě svůj den a tak se jí nechtělo ani stát ani vystavovat
Vůbec nevadí:-) " i hafindy mají své dny ".
Pak šli na řadu " malí ":
Kara - Ilonka i Kara si vedly v kruhu dobře, nebyl problém Karu postavit do postoje a i Ilka se v kruhu chovala skoro jako zkušený vystavovatel, od paní rozhodčí obrdžela pochvalu za předvedení. " No, pokud to takto půjde dál, budu muset začít víc trénovat :-)"
Mimo nepřízeň počasí a s tím spojené komplikace, byla výstava zdařená, všichni pinči ať malí či střední se předvedli pěkně a parta byla veselá.

Mokro a těsno, ale i tak jsem se s Vámi všemi zase ráda viděla :-)

dort dort dort

>>>Fotogalerie :25.+26.9.Brno <<<
použity fotky autorů : Katky Hižnajové, Aleny Kutíkové a klub pinčů